صفحه اصلي         نحوه تماس با ما        نقشه سايت

 

  •  سامانه هواگو

اين سيستم متشکل از يک نرم افزار ، پنج خط تلفن ، يک رايانه و يک کارت سخت افزاري  خاص جهت برقراري ارتباط خطوط تلفن و پردازش صدا مي باشد .

پيش بيني وضعيت جوي تا 24 ساعت آينده ، اطلاعات مربوط به ميزان دما ، رطوبت و هشدارهاي لازم در زمينه وزش بادهاي شدید و بارندگي استان آذربایجان غربی محتواي اصلي اين سيستم گويا مي باشد.

  • سامانه پیامک کوتاه(هزینه ارسال هر پیامک 500 ریال)

1) آخرين وضعيت آب و هوايی و پیش بینی

آخرين وضعيت آب و هوايی شهرها و پیش بینی 24 ساعته استان آذربایجان غربی و مراکز استانهای کشور را می توان از طريق سيستم پيام کوتاه (SMS) دریافت کرد.

جهت اطلاع از آخرين وضعيت آب و هوايی شهرها پيغام خود را شامل پيش شماره تلفن شهر مورد نظر و جهت اطلاع از پیش بینی 24 ساعته مراکز استانهای کشور پيغام خود را شامل پيش شماره تلفن شهر مورد نظر (بدون صفر) به وسيله تلفن همراه به شماره تلفن   20134 ارسال نمايید و  منتظر دريافت پاسخ بمانيد. در فاصله چند ثانيه اطلاعات مورد نظر از طريق تلفن همراهتان به اطلاع شما خواهد رسيد. مثال:

برای دریافت آخرین وضعیت آب و هوایی شهر تهران و پیش بینی هوای فردا کد 21 را بایستی به شماره تلفن 20134 ارسال نمایید.
برای دریافت پیش بینی هوای 48 ساعت آینده به عنوان مثال تهران کد 2148 را بایستی به شماره تلفن 20134 ارسال نمایید.
برای دریافت پیش بینی هوای 72 ساعت اینده به عنوان مثال تهران کد 2172 را بایستی به شماره تلفن 20134 ارسال نمایید.

2) دریافت توصیه های هواشناسی کشاورزی

کاربران محترم جهت دریافت توصیه های هواشناسی کشاورزی بشرح زیر اقدام نمایند :

ارسال کد مرکز استان مورد نظر بهمراه حرف K به شماره پیامک 20134  مثال: 044K

ارسال منظم و خودکار توصیه ها در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته با ارسال کد مرکز استان بهمراه حرف R به سامانه 20134  مثال: 044R

  • اپلیکیشن موبایلی

           جهت دریافت نرم افزار در سایت سازمان هواشناسی کشور به آدرس  http://www.irimo.ir  قسمت "خدمات هواشناسی" مراجعه فرمایید.

  • ربات تلگرامی

         کاربران عزیز با استفاده از ربات تلگرامی و دستورات از پیش آماده شده می توانند از امکانات ربات از قبیل دریافت پیش بینی وضعیت هوا، آخرین هشدارهای هواشناسی، توصیه های کشاورزی و آخرین تصاویر ماهواره هواشناسی بهره مند شوند.

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان آذربايجان غربي می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از  آن استفاده نمایند.